تبلیغات
ریاضی مهربان (آموزش ریاضی)

قالب وبلاگ


ریاضی مهربان (آموزش ریاضی)
نظر سنجی
آیا با سیستم 6 - 3 - 3 آموزش و پرورش و اضافه شدن ششم ابتدایی به دوره ابتدایی موافقید ؟؟؟



طرح درس روزانه

مشخصات كلی     نام مدرسه:                    نام پایه : سوم         مقطع : راهنمایی                 نام دبیر :  

نام درس:   ریاضیات           تعداد دانش آموز:         نفر          سری:           تاریخ اجرا:      /        /     13   

رئوس مطالب و مفاهیم درس

 

تعیین اعداد اول  با استفاده روش الگوریتم

هدف های كلی رفتاری :

حیطه دانشی

حیطه نگرشی

حیطه مهارتی

 

ازفراگیران انتظار می رود كه پس از پایان درس: ( نام ببرند- پاسخ دهند- نشان دهند-شرح دهند)

1-      باروش تعیین اعداد اول را آشنا  می شوند(دانشی)

2-     از روش الگوریتم غربال برای تعیین اعداد اول  استفاده می كنند.(نگرشی)

3-    روش تعیین اعداد اول را یاد می گیرند(دانشی)

4-     روش تعیین اعداد اول را برای پیدا كردن اعداد اول بكار می برند.(مهارتی)

هدف های درسی و جزیی

 

ازفراگیران انتظار می رود كه پس از پایان درس این مطالب را بدانند:

1-      روش تعیین اعداد اول را بیان كنند.

2-     از روش الگوریتم غربال برای تعیین اعداد اول  استفاده كنند.

3-    روش تعیین اعداد اول را یاد بگیرند

4-     روش تعیین اعداد اول را برای پیدا كردن اعداد اول بكار ببرند.

وسایل مورد نیاز

گچ سفید ورنگی- تخته پاك كن-

قبل از شروع تدریس

سلام واحوال پرسی-دقت در وضعیت جسمانی وروانی دانش آموزان-دقت در مسائل فیزیكی كلاس-حضور وغیاب 

ارزشیابی تشخیصی:

(رفتارهای ورودی / آماده سازی)

سوا ل وجواب از دروس گذشته و ارتباط آنها با درس جدید- ایجاد انگیزه برای دانش آموزان- كاربرد درس جدید در زندگی روزانه – تاریخچه- نتایج حاصل از ارزشیابی نقطه شروع آموزش

روش های تدریس:

سخنرانی      پرسش وپاسخ          آزمایشی               ایفای نقش              توصیفی

نحوه ارائه ی درس :

 

 

 

 

 

اعداد 1تا50  را به ترتیب رقم های یكان آنها زیر هم روی تخته می نویسیم .عدد 1 را خط می زنیم ، چون عدد 1 نه اول است و نه مركب بلكه عدد  یك جز اعداد طبیعی است ، بعد از عدد 1 عدد 2  است به شرط اینكه مجذور عدد 2 یعنی (4=  )  جز اعداد 1 تا 50  باشد ، می توانیم مضرب های آن را به جز خودش خط بزنیم .

بعداز عدد2 عدد 3  است كه خط نخورده است ، به شرط اینكه مجذور عدد3 یعنی (9= )  جز اعداد  1تا 50 باشد ، می توانیم مضرب های آن را بجز خودش خط یزنیم .  بعد از عدد 3 عدد 5 است  چون مجذور عدد 5 یعنی (25= )  جز اعداد ما قرار دارد ، پس مضرب های آن را خط می زنیم . بعد از عدد 5 عدد 7  است كه خط نخورده است چون مجذور عدد 7 یعنی (49= )  جز اعداد قرار دارد ، پس می توانیم مضرب های آن را خط بزنیم . عدد بعدی 11  هست چون مجذور عدد 11 یعنی  (121= )  داخل مجموعه اعداد 1 تا 50  قرار ندارد پس ما مضرب های آن را خط نمی زنیم . بقیه اعداد ی كه خط نخورده  اند اول هستند  و دور آنها خط می كشیم و جدا از مجموعه  اعداد 1 تا 50  آنها را می نویسیم .

چندین مثال از این نمونه اعداد برای دانش آموزان می نویسیم .

فعالیت های تكمیلی

خلاصه درس-جمع بندی وارتباط مطالب با یكدیگر- تعیین تكلیف وتمرین-آزمون ( سوالات زیر را از چندین نفر می پرسیم 1- )اعداد اول 1 تا 30 را تعیین كنند 2-) اعداد اول 50 تا 70 را تعیین كنند. 3-) عدد 203 اول است یا مركب ؟  4-) عدد 501  اول است یا مركب؟        -از یكی از دانش آموزان می خواهیم خلاصه درس و چگونگی بدست آوردن اعداد اول را با مثال توضیح دهد

ارزشیابی تكوینی

 

حل  بعضی تمرین ها در كلاس -مطمئن شدن از یادگیری دانش آموزان- اطمینان از اینكه اهداف رفتاری پیش بینی شده تحقق یافته است- دقت در رفتارهایی كه نشانه علاقه مندی یا عدم علاقه دانش آموزان نسبت به درس می باشد-

 




طبقه بندی: سوم راهنمایی، آموزشی، طرح درس،
برچسب ها: طرح درس روزانه، عدد اول سال سوم راهنمایی، آموزش عدد اول سوم راهنمایی،
[ چهارشنبه 6 مهر 1390 ] [ 10:55 ق.ظ ] [ عبداللهی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.





Powered by WebGozar